Tango Abrazo & Milonga Abrazo

Abrazo znamená objatie. A práve na objatí - priateľskom, rešpektujúcom, dávajúcom či vrúcnom - je založené argentínske tango, jeden z najkrajších zážitkov, ktorý môžete v živote zažiť...”

Prečo
tango?
Spoznajte
arg. tango
Kurzy
a škola
Workshop Milonga
Abrazo
Rozvrh,
kalendár
Kontakt
+ o nás
Face-
book

Novoročná - New Year’s - Neujahrs - Milonga Abrazo
La Fiesta Bratislava (9. jan. 2016)

Novoročná milonga 2016

(For ENGLISH scroll down / Für DEUTSCH unten scrollen)

Začnime nový rok 2016 spoločne vo veľkom štýle! Zúčastnite sa aj vy veľkej novoročnej milongy Abrazo v La Fiesta Bratislava v sobotu 9. januára 2016 s extra programom:
• hosťujúci DJ Nicolás Bertucci (AR)
• živá hudba: orchester Porque Tango (SK) a speváčka Angélica Rimoldi (AR)
• milonga sa koná v čase 21:00 - 02:00 v hlavnej sále Havana (250 m2)
• akcie sa zúčastnia mnohí tanečníci zo Slovenska aj zahraničia
• aj počas tejto milongy si môžete kedykoľvek a v cene vstupného zatancovať v druhej veľkej sále aj latino alebo oldies.

Facebooková udalosť: www.facebook.com/events/119099868460447
(prihlásením sa na ňu ako účastník alebo záujemca poskytnite inšpiráciu aj vašim tango priateľom)

Možnosť rezervácie stola:  ... cez rezervačný systém La Fiesta (načítanie databázy a stránky môže chvíľku potrvať).

Pred milongou vás navyše pozývame aj na extra tango workshop s argentínskym lektorom Nicolásom Bertuccim v čase 13:30-18:00. Oplatí sa pricestovať!

VIAC INFO:

miesto konania: La Fiesta, Prievozská 18, Bratislava. Mapa: www.lafiesta.sk/kontakt+ pomocná mapka pre vodičov. Pred budovou je bezplatné parkovanie. Najbližšia zastávka MHD: "Prievozská" – trolejbusy č. 201 (spojenie z Hlavnej žel. stanice), 202 (spojenie z Autobusovej stanice Ml. Nivy) a 208
vstupné: 10 eur (bezplatné pre účastníkov WS s Nicolásom)
• podujatie sa koná vo veľkej sále Havana www.lafiesta.sk/sala-havana s kapacitou min. 200 ľudí, laminátovou podlahou vhodnou pre tanec, kokteilovým barom a bezplatnou Wi-Fi
• kaviareň vo vstupných priestoroch La Fiesta: www.lafiesta.sk/cafe-asmara
• možnosti ubytovania v najbližšom okolí: Hotel Astra, Hotel Blue Garni, Hotel Holiday Inn, Hotel Aston
• Poznámka: pred touto extra milongou sa nekoná ukážkový kurz tanga.
• Nemôžete prísť teraz? Radi vás uvidíme nabudúce! Pozrite si ďalšie termíny (a miesta) konania milongy Abrazo

Všetci ste srdečne vítaní a tešíme sa na vás!

Hostia

Nicolás Bertucci - lektor a tango DJ

Nicolás BertuccNicolás Bertucci (AR) sa narodil v Buenos Aires, kde s tangom vyrastal. Jeho učitelia boli "starí milongueros" ako napríklad Gavito, Cacho Dante, Eduardo Arquimbau, "El Gallego" Manolo alebo Luis Grondona. Nicolás sa intenzívne venuje tangu od roku 1995 –ako tango DJ a zároveň tanečný inštruktor. Dlhodobo pôsobí v Európe, po DJ-ovaní v Holandsku sa od roku 1999 usadil vo Viedni, kde okrem organizovania a DJ-ovania vlastnej milongy El Firulete vedie aj pravidelné kurzy tanga a je častým návštevníkom aj na ďalších viedenských milongách.

Nicolás učí najmä tradičné štýly tango milonguero a tango salón, so zameraním na charakter, akým sa tancujú na tradičných milongách v Buenos Aires, kam sa každoročne vracia. Okrem pravidelných kurzov Nicolás učieva aj na víkendových seminároch v rôznych mestách v Rakúsku, v Anglicku, vo Švajčiarsku a v rámci bližšej spolupráce s tanečnou školou Tango Abrazo už viedol viacero workshopov aj na Slovensku.

PORQUE TANGO

Porque TangoPorque Tango vzniklo v Bratislave a bolo prvým slovenským hudobným zoskupením, ktoré sa intenzívne venovalo produkcii hudby argentínskeho tanga. Jeho členmi sú hudobníci so skúsenosťami z rôznych žánrov a so zanietením pre latinskoamerickú hudbu. Názov Porque Tango možno preložiť dvojako – otázkou i odpoveďou. „Porque tango“ totiž súčasne znamená „prečo tango?“ aj „lebo tango!".

Porque Tango vystupuje spravidla v typickom nástrojovom zložení pre argentínske tango – bandoneón, husle, klavír a kontrabas v kombinácii so spevom. Skupina hrá argentínske tango v jeho najrozmanitejších podobách. Hudobný repertoár Porque Tango zahŕňa nostalgické a intímne skladby, zábavné milongy, ako aj tanečnú hudbu. Tango interpretuje tak v tradičných kompozíciách (Troilo, Di Sarli, Rodríguez, Salgan, Laurenz,...) ako aj v koncertných podobách (kompozície skladateľa Astora Piazzollu). V roku 2010 súbor vydal CD s názvom Porque Tango predstavuje Astora Piazzollu.

Počas svojej existencie skupina absolvovala viac ako 200 koncertov na Slovensku a v zahraničí (Česká republika, Rakúsko, Francúzsko, Maďarsko, Nemecko) a stala sa známym tango orchestrom v strednej Európe. Porque tango vystupovalo aj na väčších tanečných podujatiach argentínskeho tanga, ako napríklad Tangománie Brno (CZ), Desde el Alma - Medzinárodný tango festival v Bratislave (SK), 10 rokov tanga v Prahe (CZ), Mozartango festival Salzburg (AT ) Bonner Tangofestival 2011 (DE), Danubiando tango festival Budapešť (HU), či nedávny Tango Devoradores Marathon Wroclaw 2015 (PL).

ANGÉLICA RIMOLDI

Angélica RimoldiSpeváčka argentínskeho tanga a folklóru, učiteľka spevu. Pochádza zo štvrte Almagro argentínskej metropoly Buenos Aires. Dva roky študovala klasický spev u majstra Politi z Teatro Colón. Absolvovala triedy populárneho a jazzového spevu, experimentálnej školy Grito Primal, študovala na Conservatorio de Música Alberto Williams de Chivilcoy, bola riaditeľkou zboru Cruz Roja Chivilcoy a organizátorkou kultúrnych podujatí Odboru kultúry Magistrátu mesta Chivilcoy (provincia Buenos Aires). Zúčastnila sa mnohých hereckých workshopov, ako aj tanečných lekcií tanga, čo prebudilo jej vášeň a záujem o prepojenie spevu a tanca. Je profesorkou profesionálneho a terapeutického hudobného vzdelávania.

Angélica Rimoldi v súčasnosti pôsobí prevažne v Európe a v rámci svojich projektov od roku 2014 príležitostne spolupracuje a účinkuje aj so slovenskou skupinou Porque Tango a samostatne aj s jej bandeonistom Martinom Chovancom. V roku 2015 spoločne vystupovali napríklad v Nitre a okrem účinkovania na Novoročnej milonge Abrazo v Bratislave plánujú začiatkom roka 2016 vystúpenia aj v ďalších mestách.

Videá zo spoločných vystúpení - Porque Tango a Angélica Rimoldi - v Bratislave a v Nitre:

----------------- Short English Info ----------------------------

Big New Year’s Milonga Abrazo at La Fiesta Bratislava)
Hola tangueros, we would like to invite you to big New Year’s Milonga Abrazo at La Fiesta dance club with DJ Nicolás Bertucci (AR), orchestra Porque Tango (SK) and singer Angélica Rimoldi (AR)!
>> Optional Tango Workshop with Nicolás Bertucci (AR) before Milonga: www.abrazo.sk/workshop  Extra opportunity for you to visit Bratislava and to know our dancers. We are looking forward to seing you and your tango-friends!
• Date: January 9, 2016, 21:00 - 02:00 (9:00 PM - 2:00 AM)
• Address: La Fiesta, Prievozská 18, Bratislava, Slovakia.
• Very Spacious hall with Cocktail-Bar, laminate flooring (good for dance), free Wi-Fi, free parking.
• Map: www.lafiesta.sk/en/contacts, Photos: www.lafiesta.sk/sala-havana
• New: Help-map for drivers
• Entrance: EUR 10
We are looking forward to seeing you and to dance together!
Table reservation (please wait for database loading): www.eventimperium.com/sk/event?origin=15&event=14324
Facebook event: www.facebook.com/events/119099868460447

----------------- Kurzinfo Deutsch ----------------------------

 Große Neujahrs-Milonga Abrazo im Tanzklub La Fiesta Bratislava, Slowakei
Hola tangueros, wir möchten Sie auf die große Neujahrs-Milonga Abrazo im Tanzklub La Fiesta Bratislava mit DJ Nicolás Bertucci (AR), Orchester Porque Tango (SK) und Sängerin Angélica Rimoldi (AR) einladen!
>> Wir laden Sie auch vor der Milonga auf einen Tango-Workshop mit dem argentinischen Lektor Nicolás Bertucci im Zeitraum zwischen 13:30 Uhr und 18:00 Uhr ein: www.abrazo.sk/workshop
Es ist eine besondere Möglichkeit für Sie Bratislava zu besuchen und unsere Tänzer kennenzulernen. Wir freuen uns auf Sie und Ihre Tango-Freunde!
• Datum: 9. Januar 2016, 21:00 – 02:00 Uhr
• Veranstaltungsort: La Fiesta, Prievozská 18, Bratislava, Slowakei
• Großer Saal (250m2) mit Cocktail-Bar, Fußboden: Laminat (für Tanzen geeignet), free Wi-Fi, Kostenloses Parken
• Karte: www.lafiesta.sk/en/contacts, Fotos: www.lafiesta.sk/sala-havana
• Neu: Fahrerhilfe - Karte
• Eintrittspreis: 10 EUR
Tischreservierung (bitte auf die Ladezeit der Datenbank warten): www.eventimperium.com/sk/event?origin=15&event=14324
Facebook event: www.facebook.com/events/119099868460447

 

[!page-footer.html]