Tango Abrazo & Milonga Abrazo

Abrazo znamená objatie. A práve na objatí - priateľskom, rešpektujúcom, dávajúcom či vrúcnom - je založené argentínske tango, jeden z najkrajších zážitkov, ktorý môžete v živote zažiť...”

Prečo
tango?
Spoznajte
arg. tango
Kurzy
a škola
Workshop Milonga
Abrazo
Rozvrh,
kalendár
Kontakt
+ o nás
Face-
book

Novoročná - New Year’s - Neujahrs - Milonga Abrazo
La Bomba Bratislava (5. jan. 2019)

Novoročná milonga

(For ENGLISH scroll down / Für DEUTSCH unten scrollen)

Začnime aj nový rok 2019 spoločne a vo veľkom štýle! Pozývame vás na veľkú novoročnú milongu Abrazo v klube La Bomba (La Fiesta) Bratislava v sobotu 5. januára 2019 s programom:
• hosťujúci DJ Nicolás Bertucci (AR/AT)
• živá hudba: orchester Trinidad Arfó (UA)
Milonga sa koná v čase 21:00 - 02:00 v hlavnej sále 1 - Havana tanečného klubu La Bomba.

Facebooková udalosť: www.facebook.com/events/563981900702813
(prihláste sa na ňu ako účastník a pozvite aj svojich ďalších tango-priateľov, s ktorými radi tancujete!)

Navyše vás pozývame aj na Workshop Tango Milonguero s lektorom Nicolásom Bertuccim tiež v sobotu 5.1.2019. Oplatí sa aj pricestovať!

TIP: Pozrite si fotografie (na Facebooku) z predošlých novoročných milong Abrazo:
2018 / 2017 / 2016 // see photos from previous Milongas Abrazo)  

VIAC INFO:

miesto konania: La Bomba, Prievozská 18, Bratislava (predtým La Fiesta). Mapa: www.labomba.club/#kontakt. Pred budovou je bezplatné parkovanie. Najbližšia zastávka MHD: "Prievozská" – trolejbusy č. 201 (spojenie z Hlavnej žel. stanice), 202 (spojenie z Autobusovej stanice Ml. Nivy) a 208.
vstupné: 15 eur (úhrada na mieste)
• podujatie sa koná vo veľkej sále č. 1 - Havana s kapacitou min. 150 ľudí, laminátovou podlahou vhodnou pre tanec, kokteilovým barom a bezplatnou Wi-Fi, vo vstupných priestoroch klubu je navyše k dispozícii kaviareň
• možnosti ubytovania v najbližšom okolí: Hotel Astra, Hotel Blue Garni, Hotel Holiday Inn, Hotel Aston
• Nemôžete prísť teraz? Radi vás uvidíme nabudúce! Pozrite si ďalšie termíny (a miesta) konania milong Abrazo

Všetci ste srdečne vítaní a tešíme sa na vás!

Hostia

Nicolás Bertucci - lektor a tango DJ

Nicolás BertuccNicolás Bertucci (AR) sa narodil v Buenos Aires, kde s tangom vyrastal. Jeho učitelia boli "starí milongueros" ako napríklad Gavito, Cacho Dante, Eduardo Arquimbau, "El Gallego" Manolo alebo Luis Grondona. Nicolás sa intenzívne venuje tangu od roku 1995 –ako tango DJ a zároveň tanečný inštruktor. Dlhodobo pôsobí v Európe, po DJ-ovaní v Holandsku sa od roku 1999 usadil vo Viedni, kde okrem organizovania a DJ-ovania vlastnej milongy El Firulete vedie aj pravidelné kurzy tanga a je častým návštevníkom aj na ďalších viedenských milongách.

Nicolás učí najmä tradičné štýly tango milonguero a tango salón, so zameraním na charakter, akým sa tancujú na tradičných milongách v Buenos Aires, kam sa každoročne vracia. Okrem pravidelných kurzov Nicolás učieva aj na víkendových seminároch v rôznych mestách v Rakúsku, v Anglicku, vo Švajčiarsku a v rámci bližšej spolupráce s tanečnou školou Tango Abrazo už viedol viacero workshopov aj na Slovensku.

 

Trinidad Arfó

Hudobným hosťom na tejto milonge bude opäť skvelé trio Trinidad Arfó z Ukrajiny (Kyjev), ktoré bude tentoraz hrať vo vynovenom zložení: Yegor Fomin (bandoneón), Nataliya Garna (klavír) a doterajšieho violončelistu nahradí hosťujúci kontrabasista Michael Schöner z Viedne.

Všetci členovia sú profesionálni hudobníci, Yegor a Nataliya sú absolventi Kyjevskej hudobnej akadémie. Zároveň sú aj tanečníkmi, vďaka čomu je ich hudobná produkcia zameraná na "para bailar" štýl a skladby.

Hlavná časť repertoáru Trinidad Arfó sú tangá, tango valčíky a milongy "golden age" éry (Di Sarli, D'Arienzo, Troilo, Biagi, Pugliese). Spolupracovali aj so spevákmi, ako sú Nigel Smith (CA/FR) alebo Carlos Roulet (AR). Skupina za niekoľko rokov svojho pôsobenia odohrala koncerty a hudobný doprovod na tango podujatiach v mnohých európskych mestách. Bratislavu prvýkrát navštívili na jeseň 2016 ako hostia Tango Abrazo a vďaka výbornej odozve sme ich radi pozvali opäť.

 

----------------- Short English Info ----------------------------

Big New Year’s Milonga Abrazo at La Bomba Bratislava, Slovakia
Hola tangueros, we would like to invite you to the big New Year’s Milonga Abrazo at La Bomba Dance Club (La Fiesta) with DJ Nicolás Bertucci (AR/AT) and live orchestra Trinidad Arfó (UA).
It is an extra opportunity for you to visit Bratislava and to meet our dancers. We are looking forward to see you and your tango-friends!
Facebook event: www.facebook.com/events/563981900702813
• Date: January 5th, 2019, 21:00 - 02:00 (9:00 PM - 2:00 AM)
• Address: La Bomba, Prievozská 18, Bratislava, Slovakia (more about venue).
• Very spacious hall with Cocktail-Bar, laminate flooring (good for dancing), free Wi-Fi, free parking.
• Entrance: EUR 15
• See photos (Facebook) from previous New Year’s Milongas Abrazo: 2018 / 2017 / 2016

----------------- Kurzinfo Deutsch ----------------------------

Große Neujahrs-Milonga Abrazo im La Bomba Bratislava, Slowakei
Hola tangueros, wir möchten Sie auf die große Neujahrs-Milonga Abrazo im Tanzklub La Bomba (vorher La Fiesta) Bratislava mit DJ Nicolás Bertucci (AR/AT) und Orchester Trinidad Arfó (UA) einladen! Es ist eine besondere Möglichkeit Bratislava zu besuchen und unsere Tänzer und Tänzerinnen kennenzulernen. Wir freuen uns auf euch und eure Tango-Freunde!
Facebook event: www.facebook.com/events/563981900702813
• Datum: 5. Januar 2019, 21:00 – 02:00 Uhr
• Veranstaltungsort: La Bomba, Prievozská 18, Bratislava, Slowakei (mehr über Veranstaltungsort / English).
• Großer Saal (250m2) mit Cocktail-Bar, Fußboden: Laminat (für Tanzen geeignet), free Wi-Fi, kostenloses Parken
• Eintrittspreis: 15 EUR
• Fotos (Facebook) aus früher Neujahrs Milongas Abrazo: 2018 / 2017 / 2016

 

[!page-footer.html]