Tango Abrazo & Milonga Abrazo

Abrazo znamená objatie. A práve na objatí - priateľskom, rešpektujúcom, dávajúcom či vrúcnom - je založené argentínske tango, jeden z najkrajších zážitkov, ktorý môžete v živote zažiť...”

Prečo
tango?
Spoznajte
arg. tango
Kurzy
a škola
Workshop Milonga
Abrazo
Rozvrh,
kalendár
Kontakt
+ o nás
Face-
book

Prečo argentínske tango?

Spoznajte aj vy vášnivé, intímne a elegantné argentínske tango so svojou neobmedzenou improvizáciou a vnímavou pohybovou komunikáciou medzi tanečnými partnermi.

Argentínske tango je verejnosti známe predovšetkým teatrálnymi, preafektovanými a dopredu nacvičenými choreografiami z tanečných súťaží a exhibičných vystúpení. Málokto však vie, že argentínske tango sa v skutočnosti tancuje úplne inak - tancujú ho bežní ľudia ako príjemný spoločenský koníček.

Komunity tangueros sa stretávajú na pravidelných tanečných večeroch, tzv. milongách, kde sa tancuje len a len argentínske tango. Vek, rasa, povolanie či spoločenské postavenie na parkete strácajú význam. Tanečníci pozývajú partnerky do tanca nenápadným pohľadom. Po niekoľkých tanečných skladbách sa taneční partneri vystriedajú s inými.

A čo je najdôležitejšie, cieľom tancovania argentínskeho tanga vôbec nie je čo najviac zapôsobiť na divákov či porotu, ale spoločne si s tanečným partnerom dobre zatancovať pre vlastnú radosť a skvelý zážitok.

Chceli by ste vidieť naživo argentínske tango alebo si ho aj nezáväzne vyskúšať?

Argentínske tango sa môže naučiť tancovať každý a v akomkoľvek veku. Aj pre vás sa môže stať tango najpríjemnejším celoživotným koníčkom, spôsobom relaxu a uvoľnenia svojich emócií či netradičným nástrojom sebavyjadrenia, komunikácie, improvizácie, spoločenského kontaktu a sebapoznania. O tangu sa výstižne hovorí, že je ako život.

>> Príďte sa pozrieť na náš najbližší bezplatný seminár a minikurz
"Spoznajte argentínske tango"
!

   

[!page-footer.html]