Tango Abrazo & Milonga Abrazo

Abrazo znamená objatie. A práve na objatí - priateľskom, rešpektujúcom, dávajúcom či vrúcnom - je založené argentínske tango, jeden z najkrajších zážitkov, ktorý môžete v živote zažiť...”

Prečo
tango?
Spoznajte
arg. tango
Kurzy
a škola
Workshop Milonga
Abrazo
Rozvrh,
kalendár
Kontakt
+ o nás
Face-
book

Workshopy Tango Abrazo

Workshop Tangonexion - Patricie a Javier - sobota 25.6.2016

V sobotu 25.6.2016 sme organizovali workshop Tangonexion  so skvelými tanečníkmi: Javier Antar (AR) a Patricie Poráková (CZ) v Centre Rafael v Bratislave, ako aj večernú milongu v Crowne Plaza s ich vystúpením.

Niekoľko fotografií a videí z oboch podujatí pripravujeme. Navštívte nás opäť!

WS Patricie a Javier

Javier a Patricie sú známi najmä využívaním pohybovej a výukovej techniky Tangonexion, scénickým predstavením Quilombo alebo aj z rozhovormi s Patríciou v časopise Tanec či na stránkach tango portálu Gancho. Viac o lektoroch a ukážkové videá uvádzame nižšie na tejto stránke.

Facebooková udalosť k workshopu: www.facebook.com/events/228738047507894

Miesto konania: Centrum Rafael, Narcisová 5, Bratislava-Ružinov - www.centrumrafael.sk/kontakt.

PROGRAM WORKSHOPU:

Workshop bol určený pre mierne pokročilých a pokročilejších tanečníkov tanga (1-3 roky štúdia) a zameriaval sa najmä na technické aspekty - "Objatie a jeho možnosti" a "Práca voľnej nohy muža a ženy". Výukový jazyk: čeština a jednoduchá angličtina (lektorkou prekladaná do češtiny)

Výuka a obsah lekcií Patrície a Javiera pozostávajú z nadväzujúcich, postupne zložitejších častí: uvedomenie si vlastného tela, objatie a prepojenie s partnerom, signály vedenia a prirodzené oneskorenie reakcie, dosiahnutie pohybu alebo naopak jeho zánik/ukončenie, práca s dynamikou a rytmom, napojenie a reťazenie pohybov, zvládnutie ich mechaniky, až po vytváranie vlastného tanca.

MILONGA: Po workshope (20.00 - 01.00) sa v hoteli Crowne Plaza konala Milonga Abrazo s vystúpením Patrície a Javiera

Viac o lektoroch - Patricie a Javier

Patricie Poráková

Študovala v Barcelone na Estudis del Teatre - Jaques Lecoq - poézia tela. Zaoberala sa súčasným tancom, butoh, kontaktnou improvizáciou, africkými tancami a tangom. Dlhodobo spolupracovala s medzinárodným divadelným štúdiom Farma v jaskyni a Spitfire Company. Okrem Českej republiky pôsobila v tanečných projektoch v Španielsku, Portugalsku, Nemecku, podieľala sa na kultúrnych a scénických výskumoch v Argentíne, Mexiku, Kolumbii, Brazílii a Peru.

Tangom sa zaoberá od roku 2003. Pracuje ako herečka, tanečnica a choreografka. V roku 2011 bola nominovaná na titul Tanečnica roka v rámci Českej tanečnej platformy za stvárnenie úlohy v inscenácii „The Theatre“ súboru Farma v jaskyni.

Ako svoju samostatnú tango-prvotinu vytvorila Patricie ojedinelé divadelno-tanečné predstavenie Quilombo, ktoré má veľmi priaznivé kritiky a stálu návštevnosť. Od roku 2011 pôsobí prevažne v Buenos Aires, kde je ako jedna z mála Európaniek uznávaná miestnou komunitou tangueros a pozývaná je k spolupráci s rôznymi profesionálnymi tanečnými zoskupeniami.

WS Patricie a Javier

Javier Antar

Narodil sa v roku 1974 v mestečku Esquel v argentínskej Patagónii. V osemnástich rokoch sa stal vicemajstrom Argentíny v športovej gymnastike. Mal to šťastie nasadnúť na úplne prvú vlnu takzvanej tangovej renesancie a byt študentom Gustava Naveiru, s ktorým prišla "tango revolúcia".

Toto stretnutie a spolupráca ho inšpirovali natoľko, že zmenilo jeho život a začal sa venovať tangu profesionálne. Ako tanečník, performer a učiteľ Javier od roku 2000 cestuje a neúnavne šíri tango na svetových festivaloch v mnohých štátoch Európy, v USA, Kanade, Japonsku, Rusku, Spojených arabských emirátoch a v ďalších krajinách.

Javier sa stal jedným z najvyhľadávanejších tanečníkov a pedagógov. Jeho filozofia je „dobyť svoj vlastný štýl“. Ako pedagóg je nekompromisný a zároveň štedrý. Javierov tanečný prejav sa vyznačuje muzikálnosťou, eleganciou a precíznosťou. Vďaka koncentrácii a zvládnutiu techniky a mikromechaniky je jeho improvizovaný tanec plynulý, hravý a plný prekvapivých momentov.

Tangonexion

Javier a Patricie sú súčasťou skupín, v ktorých si zdieľajú tanečné a pedagogické skúsenosti s tanečníkmi ako sú napríklad Eugenia Parrilla, Yanick Wyler, Mariano „Chicho“ Frumboli, Juana Sepulveda, Moira Castellano, Carla Marano a mnohí ďalší. Javier a Patricie takto budovaný súbor poznatkov a techník tancovania a výuky nazývajú Tangonexion.

Metodika Tangonexion vďaka prijímaniu znalosti mnohých tanečníkov z reálneho života poskytuje komplexnú štruktúru nástrojov k nácviku techniky, tvorbe kombinácií a nachádzaniu vlastného postupu. Umožňuje porozumieť teórii a praxi argentínskeho tanga od úplných základov až do hĺbky a vedieť ich skĺbiť dohromady. Študentom a tanečníkom tak prináša výrazné a vedomé zlepšovanie.

Vybrané videá s lektormi:

Najnovšie video Patrície a Javiera z júna 2016 - z vystúpenia na slávnostnej milonge na Průhonickom zámku pri Prahe. // Ďalšie videá Patrície a Javiera z tejto milongy
 

Pozrite si medailón Českej televízie s tanečníkmi Patríciou Porákovou a Javierom Antarom odvysielaný len pred niekoľkými dňami v relácii Babylon. Samozrejme nechýba tango...
 

Javier je celosvetovo azda najviac známy vďaka legendárnemu videu
s Tarou Pilbrow, ktorého počet videní sa blíži k miliónu (!)
 

Trailer k vlastnému autorskému tanečno-divadelnému predstaveniu Patrície s názvom Quilombo, ktoré má od jeho priemiéry v r. 2013 priaznivé kritiky a stálu návštevnosť. V alternácii v predstavení účinkuje aj Javier. Viac o predstavení Quilombo
 

ROZHOVOR S PATRÍCIOU - S Patríciou Porákovou sme sa nepriamo "stretli" už viac ako pred rokom a pol - rozhovory s ňou aj s nami zverejnil v tom istom čísle odborný časopis Tanec. Prečítajte si vybrané časti rozhovoru s Patríciou, ktoré začiatkom tohto roka prevzal aj portál Gancho:

Video Patrície a Javiera z apríla 2016 z tanečného klubu a milongy La Cachivachería v Buenos Aires 
 

Viac o lektoroch

- - - - - - -

Naspäť na stránku o workshopoch Tango Abrazo