Tango Abrazo * Milonga Abrazo

Abrazo znamená objatie. A práve na objatí - priateľskom, rešpektujúcom, dávajúcom či vrúcnom - je založené argentínske tango, jeden z najkrajších zážitkov, ktorý môžete v živote zažiť...”

Prečo tango? Spoznajte arg.tango Kurzy a škola Rozvrh a kalendár Milonga Abrazo Kontakt
a o nás
Facebook

Workshopy Tango Abrazo

Tango workshop - Nicolás Bertucci (AR) - 7.-8. január 2017

Tango Workshop

(For ENGLISH scroll down / Für DEUTSCH unten scrollen)

Pozývame vás v mene školy Tango Abrazo na workshop Tango Milonguero s argentínskym lektorom Nicolásom Bertuccim v tanečnom klube La Fiesta Bratislava cez víkend 7.-8.1.2017.

ZAMERANIE WORKSHOPU

Tradičné tango milonguero

Nicolás (podrobne o ňom čítajte nižšie na tejto stránke) vyučuje štýly tango milonguero a tango salon, ako sa tancovali na mnohých milongách v Buenos Aires kedysi aj dnes. Jeho snahou je zachovať pôvodné tango argentino: "Dnes tanečníkom častokrát nejde o radosť z tanca a hudby, príjemné držanie partnera v náručí a pekné tancovanie, ale skôr o dokonalosť, techniku a o to, ako zapôsobia na druhých". Pre Nicolasa nie je dôležité v tanci používať veľa efektných figúr, v ktorých často prevláda kvantita nad kvalitou. "Nejde o akrobaciu, ale najkrajšie na tangu je objať ženu a kráčať s ňou v súlade s hudbou".

V nadväznosti na vyššie uvedené je pre všetky lekcie workshopu spoločné zameranie na tradičný štýl tango milonguero v podobe, akej sa tancuje na milongách v Buenos Aires, v maximálnom súlade s hudbou a jej charakterom, nepomiešaný a "nepokazený" inými štýlmi. Každý si samozrejme môže vybrať, čo a ako bude tancovať, avšak ovládať základy a princípy štýlu tango milonguero a dokázať ho rozlíšiť od iných štýlov a vedome sa pri výbere figúr rozhodovať, je viditeľnou vizitkou lepších tanečníkov tanga.

Workshop bude vedený v nemčine so zabezpečeným prekladom do slovenčiny. S lektorom je možné okrem nemčiny komunikovať aj španielsky a obmedzene aj anglicky.

Facebooková udalosť k WS: www.facebook.com/events/375281172819969

Milonga: Po workshope (21.00 - 02.00) sa v klube La Fiesta koná aj veľká Novoročná milonga so živou hudbou, na ktorú vás takisto pozývame.

PROGRAM WORKSHOPU

Workshop je rozdelený na 2 dni podľa úrovní:

  • v sobotu sú dve lekcie určené pre mierne pokročilých a pokročilejších tanečníkov tanga (približne 1-3 rokov štúdia alebo viac),
  • v nedeľu pre kratšie tancujúcich - začiatočníkov až mierne pokročilých (približne 3-12 mesiacov štúdia alebo viac) / táto lekcia nie je určená pre úplnych začiatočníkov.

Sobota 7.1.2017

• 13.00 - 15.00 ... Lekcia 1: Tango: Al compas de la musica (MP-P). Krokové kombinácie a variácie prispôsobené štýlom rôznych orchestrov, napr. rytmické a melodické ocho cortado, sacadas milongueras (použiteľné aj pri tanci milonga) a ďalšie.
• 15.00 - 15.30 ... prestávka
• 15.30 - 17.30 ... Lekcia 2: Milonga Lisa y con Traspié  (MP-P). Na základe rýchlejšieho a prechodného taktu sa pri milonge na rozdiel od tanga nevkladajú pauzy, netancujú sa ani komplikované figúry, ženské ozdoby alebo ochá, pretože to často vedie k tomu, že tancujúci strácajú kontakt s rytmom hudby a tanec sa stáva hektickým. Tu je preto podstatnejšia hra s tancom v rámci taktov hudby. Prostredníctvom krokov v takte (Lisa) alebo ich znásobením (rytmizáciou - Traspié), ako aj tancovaním jednoduchého kroku lídra a rytmizovaného kroku followera alebo naopak je možné vytvárať pestré varianty a interpretovať hudbu dynamicky. Tanečníci sa môžu a mali by sa pokojne zriecť komplexných figúr – bez toho, aby sa tanec stal nudným.
• 21.00 - 02.00 ... Veľká novoročná milonga so živou hudbou (nie je v cene workshopu)

Nedeľa 8.1.2017

• 11.00 - 13.00 ... Lekcia 3: Tango Milonguero - základy (Z-MP). Správna chôdza (caminar), držanie a os, základný krok (paso basico), ochá a ďalšie základné elementy pre Tango Milonguero v cvičeniach bez partnera a s partnerom. Príklady tvorby kombinácií. Počas lekcie budeme iniciovať aj výmeny partnerov - prináša to rýchlejšie a lepšie výsledky a predchádza sa tým automatizovaniu pohybov.

CENY

• 1 lekcia: 20 eur
• 2 lekcie: 35 eur
• 3 lekcie: 50 eur
(milonga: 10 eur - uhrádza sa na mieste a nie je potrebná registrácia vopred)
(pozn.: termín pre zvýhodnené prihlásenie na WS bol do 29.12.2016.)

REGISTRÁCIA

  • Počet účastníkov je obmedzený a rozhoduje poradie prihlásenia, odporúčame preto registrovať sa čo najskôr (REGISTRÁCIA).
  • AKTUÁLNY STAV: Sobotňajšie lekcie sa už naplnili a zaregistrovať sa na ne je možné už LEN AKO NÁHRADNÍK. Na nedeľu je ešte možné sa zaregistrovať.
  • Prihlasujte sa, prosím, v pároch. Samostatným záujemcom sa síce pokúsime sprostredkovať partnera/ku, avšak nie je vôbec možné to zaručiť.
  • Pri prihlásení páru sa, prosím, samostatne prihláste obaja (a navzájom si uveďte meno partnera/ky).
  • Okrem registrácie sa prihláste aj ako účastník na stránke udalosti na Facebooku. Ďakujeme!

REGISTRÁCIA

PLATBA

  • informácie o možnostiach platby a číslo účtu vám pošleme e-mailom po registrácii
  • v odôvodnenom prípade (napr. v prípade zahraničných účastníkov) a pri garancii účasti je po predchádzajúcej dohode možná úhrada aj tesne pred workshopom

VIAC INFO:

miesto konania: La Fiesta, Prievozská 18, Bratislava. Mapa: www.lafiesta.sk/kontakt. Pred budovou je bezplatné parkovanie. Najbližšia zastávka MHD: "Prievozská" – trolejbusy č. 201 (spojenie z Hlavnej žel. stanice), 202 (spojenie z Autobusovej stanice Ml. Nivy) a 208
• príchod, registrácia a príprava pre účastníkov bude dostupná od 12:30
• možnosti ubytovania v najbližšom okolí: Hotel Astra, Hotel Blue Garni, Hotel Holiday Inn, Hotel Aston
• kaviareň v priestoroch La Fiesta: www.lafiesta.sk/cafe-asmara
• sála 2 Luanda: www.lafiesta.sk/sala-luanda

Nicolás Bertucci - tango lektor a DJ

Nicolás BertuccNicolás Bertucci (AR) sa narodil v Buenos Aires, kde s tangom vyrastal. Jeho učitelia boli "starí milongueros" ako napríklad Carlos Gavito, Cacho Dante, Eduardo Arquimbau, "El Gallego" Manolo alebo Luis Grondona. Nicolás sa intenzívne venuje tangu od roku 1995 –ako tango DJ a zároveň tanečný inštruktor. Dlhodobo pôsobí v Európe, po DJ-ovaní v Holandsku sa od roku 1999 usadil vo Viedni, kde okrem organizovania a DJ-ovania vlastnej milongy El Firulete vedie aj pravidelné kurzy tanga a je častým návštevníkom aj na ďalších viedenských milongách.

Nicolás vyučuje najmä tradičné štýly tango milonguero a tango salón, so zameraním na charakter, akým sa tancujú na tradičných milongách v Buenos Aires, kam sa každoročne vracia. Okrem pravidelných kurzov Nicolás učieva aj na víkendových seminároch v rôznych mestách v Rakúsku, v Anglicku, vo Švajčiarsku a v rámci bližšej spolupráce s tanečnou školou Tango Abrazo už viedol viacero workshopov aj na Slovensku.

 

----------------- Short English Info ----------------------------

Tango Workshop and the big New Year’s Milonga Abrazo at La Fiesta Bratislava, Slovakia
Hola tangueros, we would like to invite you to the tango workshop with Nicolás Bertucci (AR) January 7.-8. 2017 and following milonga at La Fiesta Dance Club in Bratislava!
It is a special opportunity for you to visit Bratislava and meet our dancers. We are looking forward to see you and your tango friends!

WORKSHOP: will be in German with translation in Slovak. Due to this reason are no details about Workshop in English specified here. You are welcome to the evening milonga!

MILONGA:
• Date: January 7th, 2017 21:00 - 02:00 (9:00 PM - 2:00 AM)- with DJ Nicolás Bertucci (AR) and the Tango Harmony Orchestra (HU)
• Venue: La Fiesta, Prievozská 18, Bratislava, Slovakia
• Map: www.lafiesta.sk/en/contacts
• More info: www.abrazo.sk/milonga/milonga-abrazo_20170107_new-year.html
FB event:  www.facebook.com/events/1861058100793283

----------------- Kurzinfo Deutsch----------------------------

Tango-Workshop und Große Neujahrs-Milonga Abrazo im Tanzklub La Fiesta Bratislava, Slowakei
Hola tangueros, wir möchten Sie auf den Tango-Workshop mit dem Lektor Nicolás Bertucci (AR) und anschließender Milonga im Tanzklub La Fiesta Bratislava einladen!
Es ist eine besondere Möglichkeit für Sie Bratislava zu besuchen und unsere Tänzer kennenzulernen. Wir freuen uns auf Sie und Ihre Tango-Freunde!

WORKSHOP:
• Datum: 7. - 8. Januar 2017
Facebook event: www.facebook.com/events/375281172819969
• Programm:
7. Januar 2017 (leicht fortgeschrittene und fortgeschrittene Tänzer)
... 13:00 – 17:30 Uhr - Lektion 1 - Tanzen mit Musik
... 13:00 – 17:30 Uhr - Lektion 2 - Milonga Lisa y con Traspié
8. Januar 2017, 11:00 – 13:00 Uhr (Anfänger)
...
11:00 – 13:00 Uhr - Lektion 3 - Tango Milonguero - Fundamente
• Veranstaltungsort: La Fiesta, Prievozská 18, Bratislava, Slowakei
• Karte: www.lafiesta.sk/en/contacts 
• Preise: eine Lektion 20 EUR, zwei Lektionen 35 EUR, drei Lektionen 50 EUR
• Registration: Schreiben Sie uns bitte eine E-Mail an info@abrazo.sk
• Webseite: www.abrazo.sk/workshop

MILONGA:
• 21:00 - 02:00 - mit DJ Nicolás Bertucci (AR) und Live-Musik - Orchester Tango Harmony (HU)
• Weitere Infos : www.abrazo.sk/milonga/milonga-abrazo_20170107_new-year.html
FB event: www.facebook.com/events/1861058100793283

  

  

- - - - - - -

Vybrané predchádzajúce workshopy Tango Abrazo (archív)

WS Patricie a Javier

Workshop Tangonexion - Patricie Poráková (CZ) a Javier Antar (AR)
- 25. jún 2016 - Bratislava, Centrum Rafael

   

Tango Workshop

Tango workshop - Nicolás Bertucci (AR)
- 9. január 2016 - Bratislava, La Fiesta