Tango Abrazo & Milonga Abrazo

Abrazo znamená objatie. A práve na objatí - priateľskom, rešpektujúcom, dávajúcom či vrúcnom - je založené argentínske tango, jeden z najkrajších zážitkov, ktorý môžete v živote zažiť...”

Prečo
tango?
Spoznajte
arg. tango
Kurzy
a škola
Workshop Milonga
Abrazo
Rozvrh,
kalendár
Kontakt
+ o nás
Face-
book

Workshopy Tango Abrazo

Workshop Tangonexion Bratislava - Patricie a Javier, 5.-7. jan. 2018

Pozývame vás na workshop Tangonexion  zameraný na tanečné štýly vals a milonga so skvelými tanečníkmi: Patricie a Javier Antar (CZ/AR) cez víkend 5. - 7. januára 2018 v tanečnom klube La Bomba (La Fiesta) v Bratislave, ako aj na veľkú novoročnú milongu v sobotu 6. 1. 2018 s ich vystúpením (koná sa na rovnakom mieste).

AKTUALIZOVANÉ:

 • Posledné možnosti prihlásenia! (stav k 1. januáru): Zostáva miesto už len pre 1 pár na piatkovú lekciu a pre 4 páry na nedeľné lekcie. V prípade záujmu sa zaregistrujte čo najskôr, záujemcov v prípade prekročenia limitu môžeme zaradiť už len ako náhradníkov (podľa poradia registrácie).

Tango Workshop

LEKTORI

Patricie a Javier Antar sú skúsení profesionálni tanečníci a lektori známi najmä vlastnou pokročilou výukovou metodikou a princípmi pod názvom Tangonexion, zameranou na techniku a detaily pohybovej mechaniky a komunikácie. Pôsobia prevažne v Prahe a v Buenos Aires. Na pozvanie Tango Abrazo prvýkrát navštívili Bratislavu v lete 2016, často vyučujú aj v neďalekom Brne a majú už aj u nás mnoho žiakov a fanúšikov. Dočítať ste sa o nich mohli v rozhovoroch v časopise Tanec, na stránkach tango portálu Gancho a v ďalších médiách. Podrobné informácie o lektoroch a ukážkové videá uvádzame nižšie na tejto stránke.

ZAMERANIE WORKSHOPU

Workshop je zameraný na vybrané dôležité technické a komunikačné princípy a návyky vhodné pre tanečné štýly Vals a Milonga. Nebude obsahovať náročné figúry ani kombinácie, ale zameria sa na kvalitu. Vďaka tomu je vhodný pre široké spektrum úrovní od mierne pokročilých (približne od 1 roku štúdia) až po pokročilých a dlhoročných tanečníkov tanga . Bloky lekcií v sobotu (Vals) a v nedeľu (Milonga) budú pripravené ako celky a lekcie sa budú prelínať a nadväzovať, preto nie sú ani v ponuke rozdelené na samostatne voliteľné lekcie.

Workshop bude vedený v češtine a v jednoduchej angličtine (bude lektorkou prekladaná do češtiny). Patricie a Javier sa pritom aj na väčších workshopoch snažia venovať účastníkom aj indivuiduálne.

Facebooková udalosť k workshopu: www.facebook.com/events/162526184500262

MILONGA: Po sobotňajšom workshope sa v klube La Bomba koná aj Novoročná milonga so živou hudbou Trinidad Arfó a s vystúpením Patricie a Javiera (v čase 21.00 - 02.00), na ktorú vás takisto pozývame (nie je v cene workshopu). Záujemcovia o večerné tancovanie aj v piatok 5.1.2018 môžu využiť milongu ohlásenú štúdiom Tango Vida.

PROGRAM WORKSHOPU:

Piatok 5.1.2018 - technická lekcia a praktiká (19:00-21:00)
Línia a kruh, pivot, projekcia a vnímanie voľnej nohy, prepojenie v páre a komunikácia. Rekapitulácia, kontrola, náprava a precvičovanie ako príprava a podklad pre hlavné víkendové lekcie.

Sobota 6.1.2018 - Vals  (blok lekcií 11:30-17:45)
1. Rytmy Valsu, stredoeurópske vnímanie trioly versus jej argentínske vnímanie (rytmická schéma 1-2-3 versus 1-3-1 a 1-2-1) a ich konkrétne využitie v štruktúre Gira
2. Giro v línii jeho možností, a zmena smeru. Princípy aplikovateľné do štýlov Vals aj Milonga.
3. Planeos - úplné napojenie páru v dlhom pivote. Projekcia voľnej nohy. Práca s vlastnou rovnováhou bez vyosovania partnera/partnerky. Vlastná os v komunikácii s partnerovou/partnerkinou osou. Použitie v tvorbe celistvého tanca a osobnej kreativity.
Plánované časovanie lekcií je: 11:30-13h, (obedňajšia prestávka),  14:30-16h a 16:15-17:45 (spolu 3x90 minút výuky). Pre účastníkov pripravujeme možnosť vopred objednaného obeda (upresníme neskôr).

Nedeľa 7.1.2018 - Milonga (blok lekcií 13:00-16:15)
Pendulum: Ako dosiahnuť správny kyvadlový pohyb panvy - tak často hľadaný v milonge - ktorý prepojí partnerov, umožní komunikáciu bez nežiaduceho napätia a vytvorí prirodzený základ pre príjemnú, estetickú a najmä funkčnú súhru a vďaka nej tvorbu rytmických a melodických variácií.
Cruces en linea: Krížiť či nekrížiť? - Ako využiť vnímanie pohybu panvy partnerky a dokázať ju naviesť na malé ozdobné kríženia v línii. Hra s voľnou nohou do rytmu milongy. Mysleli ste si, že to sú ozdoby a pritom všetko je vedené a nasledované.
Salidas, Rebotes, Finales: Prvky potrebné nielen do milongy. Nadstavba na obe predchádzajúce témy. Ako po objatí hladko začať zladený pohyb, dokázať ho zastaviť a znovu rozhýbať kedykoľvek v priebehu tanca, prepojiť ho spoločne aj s akcentmi v hudbe a na záver vytvoriť pôsobivé finále. Zdanlivo jednoduché kroky, ktoré sú delikátne na prevedenie pohybu špecifickou kvalitou. Napojenie a komunikácie partnerov je potom odmenou a "čerešničkou na torte".
Plánované časovanie lekcií je: 13:00-14:30h a 14:45-16:15 (spolu 2x90 minút výuky).

CENY (na osobu):

 • (1) Piatok - prípravná technická lekcia a vedené praktiká (120 min.): 22 eur (samostatne), zvýhodnená cena: 20 eur platí pri jej kombinácii s ktoroukoľvek ďalšou lekciou (1+2 alebo 1+3)
 • (2) Sobota - blok lekcií Vals (3x 90 min.): 53 eur
 • (3) Nedeľa - blok lekcií Milonga (2x 90 min.): 35 eur
 • Zvýhodnená cena Vals + Milonga (lekcie 2+3)  (5x 90 min.): 80 eur (namiesto 88 eur)
 • Zvýhodnená cena - Komplet (lekcie 1+2+3) (120 min. + 5x 90 min.): 100 eur (namiesto 110 eur)
 • (milonga 6. januára so živou hudbou a vystúpením: 15 eur - uhrádza sa na mieste a nie je na ňu potrebná registrácia vopred)

REGISTRÁCIA

 • Z dôvodu vysokého predbežného záujmu a obmedzenia počtu účastníkov odporúčame registráciu čo najskôr (REGISTRÁCIA).
 • Prihlasujte sa najlepšie v pároch. Samostatným záujemcom sa pokúsime nájsť partnera/ku, avšak nie je možné to zaručiť.
 • Pri prihlásení páru sa, prosím, samostatne prihláste obaja (a navzájom si uveďte meno partnera/ky).
 • Okrem registrácie sa prihláste aj ako účastník na stránke udalosti na Facebooku. Ďakujeme!

REGISTRÁCIA

PLATBA

 • informácie o možnostiach platby vám pošleme e-mailom po registrácii
 • úhradu uskutočnite neodkladne po potvrdení prijatej registrácie
 • úhradu môžete uskutočniť aj osobne v rámci tango lekcií alebo iných podujatí Tango Abrazo (rozvrh)
 • v odôvodnenom prípade (napr. v prípade zahraničných účastníkov) a pri garancii účasti je po predchádzajúcej dohode možná úhrada aj tesne pred workshopom

MIESTO KONANIA:

 • miesto konania: La Bomba, Prievozská 18, Bratislava. Mapa: www.labomba.club/#kontakt. Pred budovou je bezplatné parkovanie. Najbližšia zastávka MHD: "Prievozská" – trolejbusy č. 201 (spojenie z Hlavnej žel. stanice), 202 (spojenie z Autobusovej stanice Ml. Nivy) a 208
 • príchod, registrácia a príprava pre účastníkov bude dostupná 30 minút pred začiatkom lekcie/bloku
 • možnosti ubytovania v najbližšom okolí: Hotel Astra, Hotel Blue Garni, Hotel Holiday Inn, Hotel Aston

Viac o lektoroch - Patricie a Javier - a technike Tangonexion

Patricie Antar (Poráková)

Študovala v Barcelone na Estudis del Teatre - Jaques Lecoq - poézia tela. Zaoberala sa súčasným tancom, butoh, kontaktnou improvizáciou, africkými tancami a tangom. Dlhodobo spolupracovala s medzinárodným divadelným štúdiom Farma v jaskyni a Spitfire Company. Okrem Českej republiky pôsobila v tanečných projektoch v Španielsku, Portugalsku, Nemecku, podieľala sa na kultúrnych a scénických výskumoch v Argentíne, Mexiku, Kolumbii, Brazílii a Peru.

Tangom sa zaoberá od roku 2003. Pracuje ako herečka, tanečnica a choreografka. V roku 2011 bola nominovaná na titul Tanečnica roka v rámci Českej tanečnej platformy za stvárnenie úlohy v inscenácii „The Theatre“ súboru Farma v jaskyni. Ako svoju samostatnú tango-prvotinu vytvorila Patricie ojedinelé divadelno-tanečné predstavenie Quilombo, ktoré malo veľmi priaznivé kritiky. Od roku 2011 pôsobí často aj v Buenos Aires, kde je ako jedna z mála Európaniek uznávaná miestnou komunitou tangueros a pozývaná je k spolupráci s rôznymi profesionálnymi tanečnými zoskupeniami.

Javier Antar

Narodil sa v roku 1974 v mestečku Esquel v argentínskej Patagónii. V osemnástich rokoch sa stal vicemajstrom Argentíny v športovej gymnastike. Mal to šťastie nasadnúť na úplne prvú vlnu takzvanej tangovej renesancie a byt študentom Gustava Naveiru, s ktorým prišla "tango revolúcia". Toto stretnutie a spolupráca ho inšpirovali natoľko, že zmenilo jeho život a začal sa venovať tangu profesionálne. Ako tanečník, performer a učiteľ Javier od roku 2000 cestuje a neúnavne šíri tango na svetových festivaloch v mnohých štátoch Európy, v USA, Kanade, Japonsku, Rusku, Spojených arabských emirátoch a v ďalších krajinách.

Javier sa stal jedným z najvyhľadávanejších tanečníkov a pedagógov. Jeho filozofia je „dobyť svoj vlastný štýl“. Ako pedagóg je nekompromisný a zároveň štedrý. Javierov tanečný prejav sa vyznačuje muzikálnosťou, eleganciou a precíznosťou. Vďaka koncentrácii a zvládnutiu techniky a mikromechaniky je jeho improvizovaný tanec plynulý, hravý a plný prekvapivých momentov.

Tango WorkshopPatricie, Javier a Tangonexion

Javier a Patricie sú súčasťou skupín, v ktorých si zdieľajú tanečné a pedagogické skúsenosti s tanečníkmi ako sú napríklad Eugenia Parrilla, Yanick Wyler, Mariano „Chicho“ Frumboli, Juana Sepulveda, Moira Castellano, Carla Marano a mnohí ďalší. Javier a Patricie svoj takto budovaný súbor poznatkov a techník tancovania a výuky nazvali Tangonexion.

Metodika Tangonexion vďaka prijímaniu znalosti mnohých tanečníkov z reálneho života poskytuje komplexnú štruktúru nástrojov k nácviku techniky, tvorbe kombinácií a nachádzaniu vlastného postupu. Umožňuje porozumieť teórii a praxi argentínskeho tanga od úplných základov až do hĺbky a vedieť ich skĺbiť dohromady. Študentom a tanečníkom tak prináša výrazné a vedomé zlepšovanie.

Výuka a obsah lekcií Patricie a Javiera pozostávajú spravidla z nadväzujúcich, postupne zložitejších častí: uvedomenie si vlastného tela, objatie a prepojenie s partnerom, signály vedenia a prirodzené oneskorenie reakcie, dosiahnutie pohybu alebo naopak jeho zánik/ukončenie, práca s dynamikou a rytmom, napojenie a reťazenie pohybov, zvládnutie ich mechaniky, až po vytváranie vlastného tanca.

Vybrané videá a články s lektormi:

Video Patrície a Javiera z júna 2016 - z vystúpenia na slávnostnej milonge na Průhonickom zámku pri Prahe. // Ďalšie videá Patricie a Javiera z tejto milongy
 

Medailón Českej televízie s tanečníkmi Patríciou Porákovou a Javierom Antarom z leta 2016. Samozrejme nechýba tango...
 

Javier je celosvetovo azda najviac známy vďaka legendárnemu videu
s Tarou Pilbrow, ktorého počet videní aktuálne prekročil už 2 milióny (!)
 

Trailer k vlastnému autorskému tanečno-divadelnému predstaveniu Patrície s názvom Quilombo, v ktorom opakovane účinkoval aj Javier. Viac o predstavení Quilombo
 

ROZHOVOR S PATRÍCIOU - S Patríciou Porákovou sme sa nepriamo "stretli" ešte na prelome rokov 2014 a 2015 - rozhovory s ňou aj s nami zverejnil v tom istom čísle odborný časopis Tanec. Prečítajte si vybrané časti rozhovoru s Patríciou, ktoré začiatkom roka 2016 prevzal aj portál Gancho:

Video Patricie a Javiera z apríla 2016 z tanečného klubu a milongy La Cachivachería v Buenos Aires 
 

Viac o lektoroch

Úvod a registrácia na WS

- - - - - - -

Vybrané predchádzajúce workshopy Tango Abrazo

Tango Workshop

Workshop Tango milonguero - Nicolás Bertucci,
5. jan. 2019, La Bomba Bratislava

   

Tango Workshop

Workshop Tangonexion Bratislava - Patricie a Javier Antar,
5.-7. jan. 2018. La Bomba Bratislava

   

Tango Workshop

Extra lekcia "Dynamika pohybu v krokových variáciách"
 - Martin Acosta (AR) a Chiara Greco (IT)
 

   

Tango Workshop

Workshop Tango Milonguero - Nicolás Bertucci (AR)
- 7.-8. január 2017 - Bratislava, La Fiesta

   

Celý archív

   

[!page-footer.html]