Tango Abrazo & Milonga Abrazo

Abrazo znamená objatie. A práve na objatí - priateľskom, rešpektujúcom, dávajúcom či vrúcnom - je založené argentínske tango, jeden z najkrajších zážitkov, ktorý môžete v živote zažiť...”

Prečo
tango?
Spoznajte
arg. tango
Kurzy
a škola
Workshop Milonga
Abrazo
Rozvrh,
kalendár
Kontakt
+ o nás
Face-
book

Workshopy Tango Abrazo

Tango workshop - Nicolás Bertucci (AR) - 5. január 2019

Tango Workshop

(For ENGLISH scroll down / Für DEUTSCH unten scrollen)

Tango Abrazo vás pozýva na workshop Tango Milonguero s argentínskym lektorom Nicolásom Bertuccim v tanečnom klube La Bomba Bratislava v sobotu 5.1.2019.

ZAMERANIE WORKSHOPU

Tradičné tango milonguero

Nicolás (podrobne o ňom čítajte nižšie na tejto stránke) vyučuje štýly tango milonguero a tango salon, ako sa tancovali na mnohých milongách v Buenos Aires kedysi aj dnes. Jeho snahou je zachovať pôvodné tango argentino: "Dnes tanečníkom častokrát nejde o radosť z tanca a hudby, príjemné držanie partnera v náručí a pekné tancovanie, ale skôr o dokonalosť, techniku a o to, ako zapôsobia na druhých". Pre Nicolasa nie je dôležité v tanci používať veľa efektných figúr, v ktorých často prevláda kvantita nad kvalitou. "Nejde o akrobaciu, ale najkrajšie na tangu je objať ženu a kráčať s ňou v súlade s hudbou".

V nadväznosti na vyššie uvedené je pre všetky lekcie workshopu spoločné zameranie na tradičný štýl tango milonguero v podobe, akej sa tancuje na milongách v Buenos Aires, v maximálnom súlade s hudbou a jej charakterom, nepomiešaný a "nepokazený" inými štýlmi. Každý si samozrejme môže vybrať, čo a ako bude tancovať, avšak ovládať základy a princípy štýlu tango milonguero a dokázať ho rozlíšiť od iných štýlov a vedome sa pri výbere figúr rozhodovať, je vizitkou lepších tanečníkov tanga.

WS je vhodný pre tanečnú úroveň mierne pokročilých alebo vyššiu.

Workshop bude vedený v španielčine so zabezpečeným prekladom do slovenčiny. S lektorom je možné okrem španielčiny komunikovať aj nemecky a čiastočne aj anglicky.

Facebooková udalosť k workshopu: www.facebook.com/events/790498734624838

Milonga: Po workshope (21.00 - 02.00) sa v klube La Fiesta koná aj veľká Novoročná milonga so živou hudbou, na ktorú vás takisto pozývame.

PROGRAM WORKSHOPU (Sobota 5.1.2019)

• 10.30 - 11.00 ... registrácia účastníkov a príprava
• 11.00 - 12.30 ... Lekcia 1: MILONGA - milonga con traspié - možnosti a precvičovanie rytmizácie v milonge zamerané na súlad s hudbou
• 12.30 - 13.30 ... prestávka a obed
• 13.30 - 15.00 ... Lekcia 2: VALS - giros y ochos para el vals - točenia a očá (osmičky) v držaní a štýle tango milonguero vhodné do valsu a použiteľné aj v prípade obmedzeného priestoru
• 15.00 - 15.30 ... prestávka
• 15.30 - 17.00 ... Lekcia 3: TANGO - muzikalita, rytmizovanie v tangu, pauza v tangu, vhodné spôsoby použitia figúry sacada, všetko v objatí tango milonguero
• 21.00 - 02.00 ... Veľká novoročná milonga so živou hudbou (nie je v cene workshopu)

CENY

• 1 lekcia: 20 eur
• 2 lekcie: 35 eur
• 3 lekcie: 50 eur
• (večerná milonga: 15 eur - uhrádza sa na mieste a nie je potrebná registrácia vopred)

REGISTRÁCIA

  • Počet účastníkov WS je obmedzený a rozhoduje poradie prihlásenia, odporúčame preto registrovať sa čo najskôr (REGISTRÁCIA).
  • AKTUÁLNY STAV: na lekcie je už len niekoľko posledných voľných miest!
  • Prihlasujte sa, prosím, v pároch. Samostatným záujemcom sa síce pokúsime sprostredkovať partnera/ku (oznámte nám to vopred!), avšak nie je vôbec možné to zaručiť.
  • Pri prihlásení páru sa, prosím, samostatne prihláste obaja (a navzájom si uveďte meno partnera/ky).

REGISTRÁCIA

PLATBA

  • informácie o možnostiach platby a číslo účtu vám pošleme e-mailom po registrácii
  • v odôvodnenom prípade (napr. v prípade zahraničných účastníkov) a pri garancii účasti je po predchádzajúcej dohode možná úhrada aj tesne pred workshopom

VIAC INFO:

miesto konania: La Bomba, Prievozská 18, Bratislava. Mapa: www.labomba.club/#kontakt. Pred budovou je bezplatné parkovanie. Najbližšia zastávka MHD: "Prievozská" – trolejbusy č. 201 (spojenie z Hlavnej žel. stanice), 202 (spojenie z Autobusovej stanice Ml. Nivy) a 208
• príchod, registrácia a príprava pre účastníkov bude dostupná minimálne 30 minút pred začiatkom
• možnosti ubytovania v najbližšom okolí: Hotel Astra, Hotel Blue Garni, Hotel Holiday Inn, Hotel Aston

Nicolás Bertucci - tango lektor a DJ

Nicolás BertuccNicolás Bertucci (AR) sa narodil v Buenos Aires, kde s tangom vyrastal. Jeho učitelia boli "starí milongueros" ako napríklad Carlos Gavito, Cacho Dante, Eduardo Arquimbau, "El Gallego" Manolo alebo Luis Grondona. Nicolás sa intenzívne venuje tangu od roku 1995 –ako tango DJ a zároveň tanečný inštruktor. Dlhodobo pôsobí v Európe, po DJ-ovaní v Holandsku sa od roku 1999 usadil vo Viedni, kde okrem organizovania a DJ-ovania vlastnej milongy El Firulete vedie aj pravidelné kurzy tanga a je častým návštevníkom aj na ďalších viedenských milongách.

Nicolás vyučuje najmä tradičné štýly tango milonguero a tango salón, so zameraním na charakter, akým sa tancujú na tradičných milongách v Buenos Aires, kam sa každoročne vracia. Okrem pravidelných kurzov Nicolás učieva aj na víkendových seminároch v rôznych mestách v Rakúsku, v Anglicku, vo Švajčiarsku a v rámci bližšej spolupráce s tanečnou školou Tango Abrazo už viedol viacero workshopov aj na Slovensku.

 

----------------- Short English Info ----------------------------

Tango Workshop and the big New Year’s Milonga Abrazo at La Bomba Bratislava, Slovakia

WORKSHOP:
This page is about tango workshop with Nicolás Bertucci, January 5, 2019. The workshop will be in Spanish with translation in Slovak. This is the reason for no details about workshop in English specified here. You are welcome to the evening milonga at La Bomba Dance Club in Bratislava!

MILONGA:
• Date: January 5th, 2019, 21:00 - 02:00 (9:00 PM - 2:00 AM)- with DJ Nicolás Bertucci (AR/AT) and the Trinidad Arfó (UA) live music
• Venue: La Bomba, Prievozská 18, Bratislava, Slovakia (more about venue)
• More info:  www.abrazo.sk/milonga/milonga-abrazo_20190105.html
FB event:  www.facebook.com/events/563981900702813

----------------- Kurzinfo Deutsch----------------------------

Tango-Workshop und Große Neujahrs-Milonga Abrazo im Tanzklub La Bomba Bratislava, Slowakei

WORKSHOP: Diese Seite informiert über Tango-Workshop mit dem Lektor Nicolás Bertucci, geführt in spanischer Sprache, übersetzt ins Slowakisch. Anschließend begrüßen wir alle zur Neujahrs-Milonga, gehalten im Tanzklub La Bomba, Bratislava. Es ist eine besondere Möglichkeit Bratislava zu besuchen und unsere Tänzer und Tänzerinnen kennenzulernen. Wir freuen uns auf euch und eure Tango-Freunde!

MILONGA:
• 21:00 - 02:00 - mit DJ Nicolás Bertucci (AR/AT) und Live-Musik - Orchester Trinidad Arfó (UA)
• Weitere Infos:  www.abrazo.sk/milonga/milonga-abrazo_20190105html
FB event:  www.facebook.com/events/563981900702813

 -------------

Vybrané predchádzajúce workshopy Tango Abrazo

Tango Workshop

Workshop Tango milonguero - Nicolás Bertucci,
5. jan. 2019, La Bomba Bratislava

   

Tango Workshop

Workshop Tangonexion Bratislava - Patricie a Javier Antar,
5.-7. jan. 2018. La Bomba Bratislava

   

Tango Workshop

Extra lekcia "Dynamika pohybu v krokových variáciách"
 - Martin Acosta (AR) a Chiara Greco (IT)
 

   

Tango Workshop

Workshop Tango Milonguero - Nicolás Bertucci (AR)
- 7.-8. január 2017 - Bratislava, La Fiesta

   

Celý archív

   

[!page-footer.html]